Dr. Mahsa FİDANBOY,  PhD, MSc., SCT,SMC,SPOC,SDC, CMMI®, ITIL®

Eğitim Koordinatörü / Danışman

Dr. Mahsa FİDANBOY; ön lisans eğitimini paramedikal bilimler alanında, lisans eğitimini Gıda Mühendisliği alanında, yüksek lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında, DOKTORA eğitimini ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Doktora programında "Kaos Karmaşık Sistemler Teorisinin Bilişim Sektöründe yer alan Ar-Ge Firmalarındaki Uygulamaları" konulu doktora tez çalışması ile başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

SCRUMStudy™ Yetkili SCRUM Eğitmeni (SCT™ - SCRUMStudy Certified Trainer) olan Dr. Mahsa Fidanboy, SMC(Scrum Master Certified) ,SPOC(Scrum Product Owner Certified)SDC(Scrum Developer Certified) ve SFC(Scrum Fundamentals Certified) uluslararası sertifikasyonlarına yönelik  uluslararası SCRUM sertifikasyonları hazırlık eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda bilişim sektöründe önde gelen model ve standartlardan CMMI ve ITIL v.b. alanlarda profesyonel eğitim sertifikalarına sahiptir. 

Yönetim organizasyon, organizasyonel davranış, yönetim bilişim sistemleri, çoklu karar verme teknikleri ve turizm gibi alanlarda yayınlanmış uluslararası ve ulusal birçok akademik çalışması bulunmaktadır. Mesleki deneyimlerinin yanı sıra, 2002 yılından bu yana bir çok kurumda İngilizce öğretmenliği ve akademik çevirmenlik çalışmalarını sürdürmüştür. Uzun yıllar Türkiye'nin önde gelen yabancı dil eğitim kurumlarında ve kreşlerinde İngilizce öğretmenliği de yapan Dr. FİDANBOY, profesyonel düzeyde İngilizce ve Farsça, ileri düzeyde Arapça, orta düzeyde Korece ve Almanca bilmektedir.